MPM3807GLE-18-AEC1-P
Monolithic Power Systems (MPS)
946-MPM3807GLE181P
MPM3807GLE-18-AEC1-P
Produc.:
Opis:
Power Management Modules 5.5V, 2A, Synchronous Step-Down Module
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 500
Stany magazynowe:
500 Wysylamy natychmiast
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 500)
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Monolithic Power Systems (MPS)
Kategoria produktów: Moduły zarządzania zasilaniem
RoHS:
Voltage Regulator - Switching Regulator
5.5 V
18 V
2 A
2.4 MHz
Marka: Monolithic Power Systems (MPS)
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Napięcie wejściowe – min.: 2.5 V
Maksymalna temperatura robocza: + 150 C
Minimalna temperatura robocza: - 40 C
Wrażliwość na wilgoć: Yes
Opakowanie: Reel
Opakowanie: Cut Tape
Rodzaj produktu: Power Management Modules
Wielkość opakowania producenta: 500
Podkategoria: Embedded Solutions
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
CAHTS:
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
MPM3807 Synchronous Step-Down Power Modules
Monolithic Power Systems (MPS) MPM3807 Synchronous Step-Down Power Modules are fully integrated power modules with built-in MOSFET switches and an inductor. These modules achieve up to 2A continuous output current with excellent load and line regulation. The MPM3807 power modules feature fast transient response and ease of loop stabilization provided by the Constant On Time (COT) control scheme. These modules offer Over-Voltage Protection (OVP) and Short-Circuit Protection (SCP) with hiccup mode, 100% duty cycle, and external Soft Start (SS) control. The MPM3807 modules feature a 2.4MHz switching frequency and operate within a wide 2.5V to 5.5V input voltage range and a -40°C to 150°C temperature range. These modules are AEC-Q100 grade 1 qualified and come in a QFN-15 (3mm x 4mm x 1.6mm) package. Typical applications include automotive V2X, camera modules, ADAS sensors, and automotive infotainment.