MCACL220N06YHE3-TP
Micro Commercial Components (MCC)
833-MCACL220N06YHE3
MCACL220N06YHE3-TP
Produc.:
Opis:
MOSFETs N-CHANNEL MOSFET,DFN5060-C
Model ECAD:
Firma Mouser aktualnie nie sprzedaje tego produktu w Twoim regionie.
Dostępność
Stany magazynowe:
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Kategoria produktów: Układy MOSFET
Ograniczenia dotyczące wysyłki
RoHS:
Si
SMD/SMT
DFN-5060-8
N-Channel
1 Channel
60 V
220 A
1.6 mOhms
- 20 V, 20 V
2.5 V
119 nC
- 55 C
+ 150 C
147 W
Enhancement
Reel
Cut Tape
Marka: Micro Commercial Components (MCC)
Konfiguracja: Single
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Czas zanikania: 15 ns
Rodzaj produktu: MOSFETs
Czas narastania: 250 ns
Seria: MCACL220N06YHE3
Wielkość opakowania producenta: 5000
Podkategoria: Transistors
Rodzaj tranzystora: 1 N-Channel
Typowy czas opóźnienia wyłączenia: 50 ns
Typowy czas opóźnienia włączenia: 20 ns
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
The factory is currently not accepting orders for this product.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Front & Rear LED Lighting Solutions
Battery Management System (BMS)
MCACLx Power MOSFETs
Micro Commercial Components (MCC) MCACLx Power MOSFETs are AEC-Q101 qualified MOSFETs optimized for high current output and feature 0.8mΩ low RDS(ON). These MOSFETs enhance power management and ramp-up efficiency with minimal losses. The MCACLx power MOSFETs are developed using the split gate trench mosfet technology and offer fast switching and soft recovery. These MOSFETs feature low switching loss and excellent stability and uniformity. The MCACLx power MOSFETs operate within the -55°C to 175°C temperature range and are halogen-free and Lead-free. The compact DFN5060 package with high power density allows for high current output in a minimal footprint, enabling space-efficient system integration while reducing overall costs. These MOSFETs are used in automotive, industrial, and renewable energy applications.