VJ0805D100JXBAR
Vishay
77-VJ0805D100JXBAR
VJ0805D100JXBAR
Produc.:
Opis:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT VJ0805D100JXBAR
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
Minimum: 10000   Wielokrotności: 10000
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Vishay
Kategoria produktów: Wielowarstwowe kondensatory ceramiczne MLCC – SMD/SMT
10 pF
100 VDC
C0G (NP0)
5 %
0805
SMD/SMT
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
1.45 mm (0.057 in)
RF Microwave / High Q
VJ HIFREQ
Marka: Vishay
Klasa: Class 1
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: Not Available
Opakowanie/obudowa: 0805 (2012 metric)
Rodzaj produktu: Ceramic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 10000
Podkategoria: Capacitors
Rodzaj: High Frequency MLCC
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Ceramic Capacitors
VJ Commercial MLCCs
Vishay / Vitramon VJ Commercial MLCCs include C0G (NPO) and X7R/X5R dielectrics with a wide range of capacitance values, case sizes, and voltage ratings. The C0G (NPO) dielectric is ultra-stable and offers a very low-temperature coefficient of capacitance (TCC) and low dissipation. Other VJ Series features include excellent aging characteristics, wet build process, and a reliable noble metal electrode (NME) system. The C0G (NPO) MLCCs have a capacitance range from 1pF to 56nF and a voltage range from 25VDC to 1000VDC. The X5R/X7R MLCCs offer a capacitance range from 120pF to 6.8µF and a voltage range from 10VDC to 1000VDC.