BFC237864363
Vishay / BC Components
BFC237864363
Produc.:
Opis:
Film Capacitors .036uF 5% 630volts
Minimum: 1000   Wielokrotności: 1000
RoHS:
0.036 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
17.5 mm (0.689 in)
7 mm (0.276 in)
AC and Pulse Film Capacitors
300 VAC
5 %
BFC2378
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: BE
Średnica przewodu: 0.6 mm
Rodzaj produktu: Film Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 1000
Podkategoria: Capacitors
Nazwy umowne nr części: 222237864363
Jednostka masy: 1,800 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Vishay /BCcomponents Series 2222-335-xxxx,
RFI, DC, AC/P & Precision Film Capacitors
BCcomponents is announcing the change-over from PP to PBTP.
By this change-over their products will have an improved
resistance to the usage at higher temperatures. The color
of the boxes will change from blue to gray. In result, the
color change will allow the use of YAG laser coding system
which offers a greater flexibility in the marking of our
products. Additionally, the place on the product where the
marking is applied (head/front) will change to front only
for 15mm pitch. Please see the list of affected part