LM43603DSUR
Texas Instruments
595-LM43603DSUR
LM43603DSUR
Produc.:
Opis:
Switching Voltage Regulators 3.5V to 36V 3A Sync hronous Step-Down Vo A 595-LM43603DSUT
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 2 265
Stany magazynowe:
2 265 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
6 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 3000)
Cut Tape / MouseReel™
6 000 Oferta
Podobny produkt
Texas Instruments LM43603DSUT
Texas Instruments
Switching Voltage Regulators 3.5V to 36V 3A Sync hronous Step-Down Vo A 595-LM43603DSUR
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Kategoria produktów: Impulsowe regulatory napięcia
RoHS:
SMD/SMT
SON-16
Buck
1 V to 28 V
3 A
1 Output
3.5 V
36 V
27 uA
200 kHz to 2.2 MHz
- 40 C
+ 125 C
LM43603
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: Texas Instruments
Kraj montażu: TH
Kraj wytworzenia: US
Kraj pochodzenia: TH
Napięcie wejściowe: 3.5 V to 36 V
Wrażliwość na wilgoć: Yes
Prąd roboczy zasilania: 27 uA
Rodzaj produktu: Switching Voltage Regulators
Zakończenie pracy: Shutdown
Wielkość opakowania producenta: 3000
Podkategoria: PMIC - Power Management ICs
Napięcie zasilania – min.: 3.5 V
Nazwa handlowa: SIMPLE SWITCHER
Rodzaj: Synchronous Step Down Voltage Converter
Jednostka masy: 52,500 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
LM4360x/LM4360x-Q1 SIMPLE SWITCHER® Regulators
Texas InstrumentsLM4360x/LM4360x-Q1 SIMPLE SWITCHER® Regulators are an easy to use synchronous step-down DC-DC converter capable of driving up to 3A of load current from an input voltage ranging from 3.5V to 36V (42V transient). The LM4360x/LM4360x-Q1 provides exceptional efficiency, output accuracy, and drop-out voltage in a very small solution size. Peak current-mode control is employed to achieve simple control loop compensation and cycle-by-cycle current limiting. Optional features such as programmable switching frequency, synchronization, Power-Good flag, precision enable, internal soft-start, extendable soft-start, and tracking provide a flexible and easy to use platform for a wide range of applications. Discontinuous conduction and automatic frequency modulation at light loads improve light load efficiency. The family requires few external components, and pin arrangement allows simple optimum PCB layout. Protection features include thermal shutdown, VCC under-voltage lockout, cycle-by-cycle current limit, and output short circuit protection. The Texas Instruments LM4360x-Q1 devices are AEC-Q100 qualified for automotive applications.