TESDA24VB6P02CX RFG
Taiwan Semiconductor
821-TESDA24VB6P02CX
TESDA24VB6P02CX RFG
Produc.:
Opis:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 24V, 110W, 5.6pF, Bidirectional ESD Protection Diode, SOT-23
Cykl życia:
Nowe produkty:
Nowości od tego producenta.
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
0
Nadal możesz kupić ten produkt i dodać do zaległego zamówienia.
Dostępna ilość z otwartych zamówień:
18 000
Oczekiwane: 17.07.2026
Średni czas produkcji:
18
tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 3000)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Taiwan Semiconductor
Kategoria produktów: Diody ochronne ESD / diody TVS
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
24 V
SMD/SMT
42 V
25.5 V
SC-59-3 (SOT-23-3)
2.6 A
110 W
6 pF
20 kV
20 kV
- 55 C
+ 150 C
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: Taiwan Semiconductor
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Wielkość opakowania producenta: 3000
Podkategoria: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Nazwy umowne nr części: TESDA24VB6P02CX
Jednostka masy: 9 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
TESDA24VB6P02CX Bidirectional ESD Protection Diode
Taiwan Semiconductor TESDA24VB6P02CX Bidirectional ESD Protection Diode is designed to protect power interfaces, control lines, or low-speed data lines in an electronic system. This diode is AEC-Q101 qualified and available in a small SOT-23 Surface-Mount Device (SMD) plastic package. The TESDA24VB6P02CX diode protects two automotive In-vehicle network bus lines from the damage caused by Electrostatic Discharge (ESD) and other transients. This diode provides ESD protection up to ±20kV (contact and air discharge) according to IEC61000-4-2, and withstands a peak pulse current of up to 2.6A (8/20μs) according to IEC61000-4-5. The TESDA24VB6P02CX diode features Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 as per J-STD-020 and is RoHS compliant and halogen-free. Typical applications include CAN bus, CAN bus FD, FlexRay, Single Edge Nibble Transmission (SENT), and ESD protection for In-vehicle network lines in automotive environments.