TW-10-02-F-S-175-SM
Samtec
200-TW-1002FS175SM
TW-10-02-F-S-175-SM
Produc.:
Opis:
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Surface Mount Board Stacking Header
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
11 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Samtec
Kategoria produktów: Złącza do połączeń pomiędzy płytami i typu Mezzanine
RoHS:
Headers
10 Position
2 mm (0.079 in)
1 Row
Solder Pin
Vertical
0.175 in
4.9 A
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Liquid Crystal Polymer (LCP)
TW
Tube
Marka: Samtec
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: VN
Szybkość przesyłu danych: 4 Gb/s, 8 Gb/s
Klasyfikacja palności: UL 94 V-0
Styl mocowania: SMD/SMT
Rodzaj produktu: Board to Board & Mezzanine Connectors
Wielkość opakowania producenta: 28
Podkategoria: Board to Board & Mezzanine Connectors
Nazwa handlowa: Flex Stack
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).