ST5-40-1.50-L-D-P-TR
Samtec
200-ST5401.50LDPTR
ST5-40-1.50-L-D-P-TR
Produc.:
Opis:
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Micro Blade & Beam Low-Profile Header
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 3 722
Stany magazynowe:
3 722 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
1 tydzień Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 825)
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Samtec
Kategoria produktów: Złącza do połączeń pomiędzy płytami i typu Mezzanine
RoHS:
Headers
80 Position
0.5 mm (0.02 in)
2 Row
Solder
Vertical
4.5 mm, 5 mm
1.6 A
200 VAC
56 Gbps
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Liquid Crystal Polymer (LCP)
ST5
Reel
Cut Tape
Aplikacja: Power, Signal
Marka: Samtec
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: VN
Szybkość przesyłu danych: 56 Gbps
Klasyfikacja palności: UL 94 V-0
Styl mocowania: SMD/SMT
Rodzaj produktu: Board to Board & Mezzanine Connectors
Wielkość opakowania producenta: 825
Podkategoria: Board to Board & Mezzanine Connectors
Nazwa handlowa: Razor Beam LP
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Ultra Micro Interconnects
Samtec Ultra Micro Interconnects offer a stack height as low as 2.31mm and pitches of 0.4mm, 0.5mm, 0.635mm, and 0.8mm. One to four rows are available, and termination styles include solder, solder balls, and solder pin. Samtec Ultra Micro Interconnects are available in several mounting angles, including horizontal, right, straight, and vertical. The product lineup features connectors, headers, receptacles, sockets, and hermaphroditic connectors.
SS5/ST5 0.50mm Ultra-Fine-Pitch Connectors
Samtec SS5 / ST5 0.50mm Ultra-Fine-Pitch Connectors provide up to 56Gbps PAM4 performance and are designed for board-to-board connections where space is at a premium. The slim body connectors are manufactured on an ultra-fine 0.50mm pitch and feature up to 160 I/Os with mated stack heights as low as 4mm. These Razor Beam™ LP family sockets and headers are engineered to save space on the X, Y, and Z axes. Samtec SS5 / ST5 0.50mm Ultra-Fine-Pitch Connectors are available in a straight or vertical configuration, and the SS5 sockets are designed to mate with the ST5 headers and vice-versa. Both series operate in a -55°C to +125°C temperature range. Ideal applications include 5G networking, artificial intelligence (AI) and machine learning, military / aerospace, medical, automotive, and more.
Ultra-Micro Connector Solutions
Samtec Ultra-Micro Connector Solutions feature Razor Beam™ LP ultra-micro blade and beam fine-pitch connectors available on 0.40mm and 0.50mm pitches with stack heights as low as 2mm. These connectors are ideal for small and fast applications, offering speeds up to 56Gbps PAM4 (SS5/ST5). The connectors feature a slim body design and are engineered to save space on the X, Y, and Z axes. Samtec Ultra-Micro Connector Solutions products can be utilized at both the component level and system level to ensure full system optimization. Applications include 5G networking, military/aerospace, medical, artificial intelligence (AI), machine learning, instrumentation, and more.
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).