HW-20-11-T-S-700-SM
Samtec
200-HW2011TS700SM
HW-20-11-T-S-700-SM
Produc.:
Opis:
Board to Board & Mezzanine Connectors High Temperature Flexible Board Stacking Header
Cykl życia:
Nowe produkty:
Nowości od tego producenta.
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
91 Termin wysyłki - 20 dzień/dni
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Samtec
Kategoria produktów: Złącza do połączeń pomiędzy płytami i typu Mezzanine
Headers
20 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Solder
Vertical
0.7 in
- 55 C
+ 105 C
Tin
Phosphor Bronze
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Tube
Aplikacja: Board-to-Board
Marka: Samtec
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: US
Klasyfikacja palności: UL 94 V-0
Styl mocowania: SMD/SMT
Wielkość opakowania producenta: 11
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).