DW-08-13-S-D-915
Samtec
200-DW0813SD915
DW-08-13-S-D-915
Produc.:
Opis:
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header with Fixed Tail Length
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
188 Termin wysyłki - 5 dzień/dni
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Samtec
Kategoria produktów: Złącza do połączeń pomiędzy płytami i typu Mezzanine
RoHS:
Headers
16 Position
2.54 mm (0.1 in)
2 Row
Solder
Vertical
0.915 in
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Polyester
DW
Bulk
Aplikacja: Board-to-Board, Cable
Marka: Samtec
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: Not Available
Klasyfikacja palności: UL 94 V-0
Styl mocowania: Throuh Hole
Wielkość opakowania producenta: 1
Długość słupka styku: 2.79 mm
Nazwa handlowa: Flex Stack
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).