STTH2003CFP
STMicroelectronics
511-STTH2003CFP
STTH2003CFP
Produc.:
Opis:
Rectifiers 2X10 Amp 300 Volt
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 2 802
Stany magazynowe:
2 802 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
RoHS:
Through Hole
TO-220FP-3
300 V
20 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Dual Common Cathode
1.25 V
110 A
20 uA
35 ns
+ 175 C
STTH2003
Tube
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: FR
Produkt: Rectifiers
Rodzaj produktu: Rectifiers
Wielkość opakowania producenta: 1000
Podkategoria: Diodes & Rectifiers
Jednostka masy: 2,300 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Ultrafast Rectifiers
STMicroelectronics ultrafast diodes are available from from 200V to 1200V with various VF/tRR trade-offs to achieve the best performance for any application. In PFC and solar inverters, STMicroelectronics now offers the BC²™ solution in addition to Tandem and Turbo2 devices. BC² guarantees the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All STMicroelectronics ultrafast rectifiers are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of reduced leakage currents.