STPS3L60UY
STMicroelectronics
511-STPS3L60UY
STPS3L60UY
Produc.:
Opis:
Schottky Diodes & Rectifiers 3A Automotive PWR 60V VRRM 0.61Vf
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 11 879
Stany magazynowe:
11 879 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 2500)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
SMB (DO-214AA)
Single
Si
3 A
60 V
620 mV
100 A
14 mA
- 40 C
+ 150 C
STPS3L60U-Y
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Rodzaj produktu: Schottky Diodes & Rectifiers
Wielkość opakowania producenta: 2500
Podkategoria: Diodes & Rectifiers
Jednostka masy: 93 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Power Schottky Diodes
STMicroelectronics Automotive Power Schottky Diodes combine low voltage-drop characteristics with negligible or zero recovery. They range from 30 to 170V and from 1 to 80A, so covering all application needs from OR-ing and 48V converters, to battery chargers and welding equipment. These devices feature a broad package offering, with through-hole and surface mount industry standard outlines, as well as the PowerFLAT™ package. This selection of power Schottky diodes are designed to meet the strict requirements of the automotive industry and are AEC-Q101 qualified.