STPS15L30CB-TR
STMicroelectronics
511-STPS15L30CB-TR
STPS15L30CB-TR
Produc.:
Opis:
Schottky Diodes & Rectifiers 2X7.5 Amp 30 Volt
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 4 266
Stany magazynowe:
4 266 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 2500)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Schottky Rectifiers
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
Dual Anode Common Cathode
Si
15 A
30 V
570 mV
75 A
1 mA
- 65 C
+ 150 C
STPS15L30C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: SG
Rodzaj produktu: Schottky Diodes & Rectifiers
Wielkość opakowania producenta: 2500
Podkategoria: Diodes & Rectifiers
Jednostka masy: 260,400 mg
Power Schottky Rectifiers
STMicroelectronics Power Schottky Rectifiers combine low voltage-drop characteristics with negligible or zero recovery. The STMicroelectronics rectifiers range from 15V to 200V and from 1A to 240A, covering all application needs from OR-ing and 48V converters to battery chargers and welding equipment. These STMicroelectronics devices are avalanche-specified for improved ruggedness. The devices feature a broad range of package offerings, with through-hole and surface mount industry standard outlines and the PowerFLAT™ package. PowerFLAT is a step further in power density for 30V and 45V bypass diodes designed for solar panel junction boxes.