STPS10H100CFP
STMicroelectronics
511-STPS10H100CFP
STPS10H100CFP
Produc.:
Opis:
Schottky Diodes & Rectifiers schottky diode
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 9 889
Stany magazynowe:
9 889 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
STMicroelectronics
Kategoria produktów: Prostowniki i diody Schottky'ego
RoHS:
REACH - SVHC:
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220FP-3
Dual Anode Common Cathode
Si
10 A
100 V
850 mV
180 A
3.5 uA
- 65 C
+ 175 C
STPS10H100C
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: SG
Rodzaj produktu: Schottky Diodes & Rectifiers
Wielkość opakowania producenta: 1000
Podkategoria: Diodes & Rectifiers
Jednostka masy: 2,300 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Power Schottky Rectifiers
STMicroelectronics Power Schottky Rectifiers combine low voltage-drop characteristics with negligible or zero recovery. The STMicroelectronics rectifiers range from 15V to 200V and from 1A to 240A, covering all application needs from OR-ing and 48V converters to battery chargers and welding equipment. These STMicroelectronics devices are avalanche-specified for improved ruggedness. The devices feature a broad range of package offerings, with through-hole and surface mount industry standard outlines and the PowerFLAT™ package. PowerFLAT is a step further in power density for 30V and 45V bypass diodes designed for solar panel junction boxes.