LDBL20D-33R
STMicroelectronics
511-LDBL20D-33R
LDBL20D-33R
Produc.:
Opis:
LDO Voltage Regulators 200 mA very low quiescent current linear regulator IC in (0.47x0.47) mm² ST
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 62
Stany magazynowe:
62 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
26 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 15000)
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
STMicroelectronics
Kategoria produktów: Regulatory napięcia LDO
RoHS:
SMD/SMT
STSTAMP-4
3.3 V
200 mA
1 Output
Positive
100 uA
1.5 V
5.5 V
55 dB
Fixed
- 40 C
+ 125 C
200 mV
LDBL20
Reel
Cut Tape
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: IT
Napięcie zwolnienia – max.: 350 mV
Stabilizowanie napięcia wyjściowego: 0.02 %/V
Regulacja dot. obciążenia: 10 mV
Produkt: LDO Voltage Regulators
Rodzaj produktu: LDO Voltage Regulators
Wielkość opakowania producenta: 15000
Podkategoria: PMIC - Power Management ICs
Nazwa handlowa: STSTAMP
Rodzaj: Linear Voltage Regulator
Dokładność regulacji napięcia: 1.5 %
Jednostka masy: 0,380 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
LDBL20 Low Quiescent Current Linear Regulator ICs
STMicroelectronics LDBL20 Low Quiescent Current Linear Regulator ICs are the world's smallest 200mA LDO. The LDBL20 has an input voltage ranging from 1.5V to 5.5V. These ICs are available in the new extremely small STSTAMP™ package, allowing the maximum space saving. The devices are stabilized with a ceramic capacitor on the output. These LDBL20 ICs are suitable for low power battery-operated applications. The ICs feature an ultralow drop voltage, low quiescent current, and low noise features. Typical applications include mobile phones, tablet, wearable devices, and portable media players.
High PSRR LDOs
STMicroelectronics High PSRR LDOs are conceived for noise-sensitive and RF applications. This STMicroelectronics series of high-performance LDO regulators features remarkable power supply rejection ratio characteristics (up to 92dB at 1kHz). The LDOs also feature ultra-low noise operation (as low as 6.3µVRMS). This results in cleaner and stable output voltages suitable for ultra-sensitive loads. The devices' advanced design guarantees fast and stable dynamic performance with low power consumption.