HSP053-4M5
STMicroelectronics
511-HSP053-4M5
HSP053-4M5
Produc.:
Opis:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 4-line ESD protection for high-speed lines
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 23 397
Stany magazynowe:
23 397 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 6000)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
STMicroelectronics
Kategoria produktów: Diody ochronne ESD / diody TVS
RoHS:
Unidirectional
4 Channel
5 V
SMD/SMT
16 V
5.3 V
uQFN-5
500 fF
10 kV
25 kV
- 40 C
+ 150 C
HSP053-4M5
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: STMicroelectronics
Kraj montażu: CN
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Produkt: ESD Suppressors
Wielkość opakowania producenta: 6000
Podkategoria: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Jednostka masy: 1,030 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
600W TVS Diodes
STMicroelectronics 600W TVS (Transient Voltage Suppression) Diodes are designed to protect sensitive equipment against Electrostatic Discharge (ESD) and Electrical Over-Stress (EOS). These devices feature a fast response time and a peak pulse power of 600W (10/1000μs). Featuring Planar Technology, these TVS devices are ideal for high-end equipment and Switched Mode Power Supply (SMPS) applications where low leakage current and high junction temperature are required to provide long-term reliability and stability. Their low clamping voltages provides a high safety margin to protect sensitive circuits with extended life time expectancy. STMicroelectronics 600W TVS Diodes also feature a maximum junction Temperature (TJ) rating of +175°C, ensuring protection in high temperatures and harsh environments. Parts that contain AY in the part number are AEC-Q101 Automotive Qualified.