RNCF2512BTC137K
SEI Stackpole
708-RNCF2512BTC137K
RNCF2512BTC137K
Produc.:
Opis:
Thin Film Resistors - SMD RES PREC, 137 Kohm, 2512, 0.1%, 50 ppm
RNCF
137 kOhms
0.1 %
50 PPM / C
2512
6.3 mm (0.248 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
500 mW (1/2 W)
Aplikacja: Automotive Grade
Marka: SEI Stackpole
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: TW
Funkcje: Precision Resistors
Styl mocowania: PCB Mount
Rodzaj produktu: Thin Film Resistors
Wielkość opakowania producenta: 4000
Podkategoria: Resistors
Technologia: Thin Film
Styl styku: SMD/SMT
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RNCF/RNCS Precision Thin Film Resistors
Stackpole Electronics RNCF/RNCS Precision Thin Film Resistors are AEC-Q200 qualified and have an operating temperature range of -55°C to +155°C. RNCF resistors offer a wide R-value range, TCR rating down to ±2ppm/°C, and precision tolerances to ±0.01%. The RNCS resistors feature a special manufacturing process that ensures high power, high precision, ultra-stable performance, and long life in the harshest environments. Additionally, the RNCS series from Stackpole Electronics offers special passivation for moisture-sensitive applications.