REM6E-4809S/R8/A/CTRL
RECOM Power
919-REM6E4809SR8AC
REM6E-4809S/R8/A/CTRL
Produc.:
Opis:
DC/DC Converters - Through Hole 6W 36-75Vin 09Vout 667mA
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
17 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
wewn. Cena
510 Oferta
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
RECOM
Kategoria produktów: Przetwornice DC/DC — przelotowe
RoHS:
Isolated
1 Output
6 W
48 V
36 V
75 V
9 V
667 mA
8 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM6E
Marka: RECOM Power
Zgodność: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; IEC; REACH; RoHS; UL
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: TW
Napięcie wejściowe: 36 V to 75 V
Maksymalna temperatura robocza: + 75 C
Minimalna temperatura robocza: - 40 C
Styl mocowania: Through Hole
Opakowanie: Tube
Produkt: Isolated
Rodzaj produktu: Isolated DC-DC Converters
Wielkość opakowania producenta: 15
Podkategoria: DC-DC Converters
Nazwa handlowa: Medline DC/DC
Nazwy umowne nr części: 51000846
Jednostka masy: 14 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
USHTS:
ECCN:
EAR99
REMxE Medical Grade DC/DC Converters
RECOM Power REMxE Medical Grade DC/DC Converters feature reinforced 250VAC continuous working isolation with greater than 8mm creepage/clearance. These converters offer a compact DIP24 package with industry standard pinouts. The REMxE converters also feature tightly regulated single/dual outputs, under-voltage lock-out, short-circuit protection, over-current protection, and over-voltage protection. These converters are UL marked and certified to CB, IEC, EN, ANSI/AAMI 60601 3rd. Ed. safety, and 4th Ed. EMC medical standards. RECOM Power REMxE converters are 2MOPP compliant and provide a 2:1 wide input range. The low 1μA leakage current makes these converters suitable for medical Body (B), Body Floating (BF), and Cardiac Floating (CF) applications.