EEF-SX0E331ER
Panasonic
667-EEF-SX0E331ER
EEF-SX0E331ER
Produc.:
Opis:
Aluminum Organic Polymer Capacitors 330uF 2.5volt
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 126
Stany magazynowe:
126
Wysylamy natychmiast
Dostępna ilość z otwartych zamówień:
3 500
Oczekiwane: 29.10.2026
Średni czas produkcji:
26
tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
W przypadku tego produktu zgłoszono długi czas realizacji.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 3500)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Panasonic
Kategoria produktów: Polimerowe organiczne kondensatory aluminiowe
RoHS:
330 uF
2.5 VDC
SMD/SMT
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
9 mOhms
3 A
- 55 C
+ 105 C
2 mm
Molded
SX
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: Panasonic
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: JP
Współczynnik dyssypacji DF: 0.06
Prąd upływowy: 82.5 uA
Wrażliwość na wilgoć: Yes
Rodzaj produktu: Electrolytic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 3500
Podkategoria: Capacitors
Nazwa handlowa: SP-Cap
Jednostka masy: 130 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
EEF-SX Specialty Polymer Aluminum Capacitors
Panasonic EEF-SX Specialty Polymer Aluminum Capacitors (SP-Caps) have super low ESR from 4.5mΩ to 9mΩ. The EEF-SX Series SP-Caps from Panasonic offer lower ESR and higher capacitance at the same case size than conventional products. Other features of EEF-SX Series SP-Caps include capacitance range from 82µF to 560µF, voltage range from 2VDC to 6.3VDC, and operating temperature range from -40°C to +105°C.
SP-Cap Polymer Aluminum Capacitors
Panasonic SP-Cap Polymer Organic Aluminum Capacitors are surface-mount aluminum electrolytic capacitors that use a conductive polymer as the electrolyte in layered aluminum construction. The SP-Cap product line consists of multiple series' that offer capacitance ranges of up to 560µF, voltage range from 2VDC to 35VDC, and the lowest ESR/impedance in the industry, achieving very good noise suppression and transient response. Unlike MLCCs, SP-Caps are free from temperature drift and DC/AC bias characteristics. In addition, voltage deration is not needed in SP-Caps, as in tantalum capacitors, due to its safety features. Panasonic SP-Caps are the perfect solution for input and output capacitors for various DC/DC converters.
Polymer Capacitors
Panasonic Capacitors offer a wide range of technologies that can be used in the most demanding applications. OS-CON™ parts are characterized by a long life span and minimal changes in ESR throughout the entire rated temperature range. POSCAP (tantalum polymer) parts offer high reliability and high heat resistance, making them the ideal Chip Capacitor for digital, high-frequency devices, and more. The SP-Cap (aluminum polymer SMD) line from Panasonic is composed of multiple series that offer extremely low ESR, a capacitance range up to 560µF, and a voltage range from 2V to 16V, achieving good noise suppression and transient response. Unlike MLCCs, SP-Caps are not susceptible to temperature drift and DC/AC bias characteristics. The EEH-ZA/ZC/ZK series utilizes the benefits of both electrolytic and aluminum polymer capacitor technologies, creating a capacitor with low ESR, low leakage current, high ripple current, and smaller case sizes.