ECW-FD2J824KB
Panasonic
667-ECW-FD2J824KB
ECW-FD2J824KB
Produc.:
Opis:
Film Capacitors 630VDC 0.82uF 10% MPP L/S=7.5mm
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 820
Stany magazynowe:
820 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
17 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Panasonic
Kategoria produktów: Kondensatory foliowe
RoHS:
0.82 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
7.5 mm (0.295 in)
17.8 mm (0.701 in)
20.1 mm (0.791 in)
General Film Capacitors
10 %
2 Pin
10.2 mm (0.402 in)
Crimped
- 40 C
+ 105 C
ECWF(D)
Bulk
Marka: Panasonic
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Rodzaj produktu: Film Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 1000
Podkategoria: Capacitors
Rodzaj: Metallized Polypropylene
Jednostka masy: 2,200 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ECW-F(D) Metallized Plastic Film Caps
Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are now available in ECW-F(D) 450VDC. The ECW-F(D) are designed for DC applications that do not require a significant amount of pulse current, and for power factor correction and residential electronics applications. The built-in fuse function, combined with the small case size, make them appropriate for any application requiring DC linkage. Panasonic ECW Series Metallized Plastic Film Capacitors are small, low loss polypropylene capacitors with excellent frequency characteristics and low hum. The capacitors are available in 250VDC, 450VDC, and 630VDC, and 800VDC with a capacitance range from 0.1µF to 6.8µF (250VDC, 450VDC, and 630VDC), and from 0.010µF to 0.047µF (800VDC).
ECW Metallized Plastic Film Capacitors
Panasonic Electronic Components ECW series Metallized Plastic Film Capacitors are small, low loss polypropylene capacitors with excellent frequency characteristics and low hum. The capacitors are available in 250VDC, 450VDC, and 630VDC, and 800VDC with a capacitance range from 0.1µF to 6.8µF (250VDC, 450VDC, and 630VDC), and from 0.010µF to 0.047µF (800VDC). Applications for the ECW series include Lighting Control, Inverter Circuits, Active Filter Circuits, Snubber Circuits, High Frequency, and High Current Circuits.
Stacked Metallized Film Capacitors
Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors small in size and large in capacitance. The low ESR capacitors feature a tight capacitance tolerance with stable capacitance vs frequent voltage. Panasonic Stacked Metallized Film Capacitors are available in a voltage range of 16VDC to 3000VDC and a capacitance range of .0001µF to 6.8µF, depending on the series. Target markets include audio, telecommunication, and lighting.