PCF0G681MCL1GS
Nichicon
647-PCF0G681MCL1GS
PCF0G681MCL1GS
Produc.:
Opis:
Aluminum Organic Polymer Capacitors 4volts 680uF AEC-Q200
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 500)
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
680 uF
4 VDC
SMD/SMT
8 mm (0.315 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
17 mOhms
4.4 A
- 55 C
+ 105 C
10 mm
Can
AEC-Q200
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: Nichicon
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: JP
Współczynnik dyssypacji DF: 0.12
Prąd upływowy: 544 uA
Rodzaj produktu: Electrolytic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 500
Podkategoria: Capacitors
Jednostka masy: 850 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
PCF Conductive Polymer Aluminum Capacitors
Nichicon PCF Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors are SMD-type capacitors that offer low ESR and high ripple current. Nichicon PCF Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors provide long life of 2000 hours at +105°C and an operating temperature range from -55°C to +105°C. PCF Capacitors feature include a 3.3 to 1500µF capacitance range, 2.5V to 25V voltage range, and RoHS compliance.