MPLAD30KP36A
Microchip Technology
494-MPLAD30KP36A
MPLAD30KP36A
Minimum: 100   Wielokrotności: 1
1 Channel
36 V
SMD/SMT
58.1 V
40 V
PLAD-2
516 A
30 kW
- 55 C
+ 150 C
MPLAD
Bulk
Kraj pochodzenia: Not Available
Napięcie robocze zasilania: 36 V
Pd – strata mocy: 2.5 W
Produkt: TVS Diodes
Wielkość opakowania producenta: 1
Podkategoria: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf – Napięcie przewodzenia: 4 V
Jednostka masy: 2,200 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
MPLADxxKP TVS Diodes
Microchip Technology MPLADxxKP Transient Voltage Suppressors (TVS) Diodes are designed to minimize thermal resistance and cumulative heating. These MPLAD diodes are 18kW and 36kW rated and available in both uni-directional and bi-directional construction. The MPLADxxKP TVS diodes feature high-power, high-reliability with wafer fabrication, low capacitance signal protection, and low-profile SMD/SMT package. These MPLADxxKP diodes meet a multi-stroke lightning standard RTCA DO-160, section-22 for aircraft design. Typical applications include military, medical equipment, telecommunications, lighting, and automotive load dump protection.