V14E510AUTO2T
Littelfuse
576-V14E510AUTO2T
V14E510AUTO2T
Produc.:
Opis:
Varistors RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD FREE
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
14 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 3200   Wielokrotności: 400
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 400)
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Littelfuse
Kategoria produktów: Warystory
AUMOV
MOVs
PCB Mount
Radial
510 VAC
670 VDC
902 V
1.355 kV
17 mm
6 kA
185 J
200 pF
- 55 C
+ 85 C
AEC-Q200
Reel
Marka: Littelfuse
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Wysokość: 20 mm
Odstępy między przewodami: 8.5 mm
Rodzaj produktu: Varistors
Wielkość opakowania producenta: 400
Podkategoria: Varistors
Nazwa handlowa: AUMOV
Rodzaj: Radial Lead
Szerokość: 5.6 mm
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
xEV Power Train Solutions
AC/DC Power Supply
ESD Protection Solutions
Motor Control Solutions
On-Board Battery Charger Solutions
AUMOV Varistor
Littelfuse AUMOV™ Series Varistor is designed for circuit protection in low voltage (12VDC, 24VDC, and 42VDC) automotive systems. This series is available in five disc sizes with radial leads with a choice of epoxy or phenolic coatings. The Automotive MOV Varistor is AEC-Q200 (Table 10) compliant. It offers robust load dump, jump start, and peak surge current ratings, as well as high energy absorption capabilities. The AUMOV™ Series Varistor provides an ideal circuit protection solution for lower DC voltage automotive applications, whether they're located in the vehicle's passenger compartment or under the hood.
Automotive Application Solutions
Engine Cooling System Solutions
Varistors
Littelfuse Varistors are protective devices that offer several important features, such as overvoltage protection, peak current ratings from 20A to 70,000A, and peak energy ratings from 0.01J to 10,000J. The mounting options serve a wide range of applications. Littelfuse Varistors also offer many form factor and protection ranges, rugged cost-effective protection, thermal protection options, and RoHS compliance.
Electrical Vehicle DC Fast Chargers
DC charging stations are designed to convert the electrical grid’s AC power into DC power that can then be fed directly into a vehicle’s battery system for fast charging – in 30 minutes or less. Because the conversion from AC to DC power is being done in the charging station, these units can provide higher levels of power (50kW to 350kW and beyond) to the vehicle compared to AC charging stations. Working with tens to hundreds of kilowatts of power, efficient conversion, reliability of the system, and user safety are critical.
Off-Highway Electric Vehicle Solutions
Littelfuse provides a wide range of solutions for off-highway electric vehicles. These electric vehicles share a similar architecture and have a power range from 48V to 400V. Off-highway electric vehicles include electric forklifts, golf carts, three-wheelers, tow tractors, compactors, and excavators.