TPSMC22A
Littelfuse
576-TPSMC22A
TPSMC22A
Produc.:
Opis:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1.5kW 22V AEC-Q101 5% Uni-Directional
Karta charakterystyki:
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 1 452
Stany magazynowe:
1 452 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
12 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Littelfuse
Kategoria produktów: Diody ochronne ESD / diody TVS
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
18.8 V
SMD/SMT
30.6 V
20.9 V
SMC (DO-214AB)
49.7 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
TPSMC
AEC-Q100
MouseReel
Marka: Littelfuse
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Pd – strata mocy: 6.5 W
Produkt: TVS Diodes
Wielkość opakowania producenta: 3000
Podkategoria: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf – Napięcie przewodzenia: 3.5 V
Jednostka masy: 210 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych
Motor Control Solutions
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diodes
Littelfuse TVS (Transient Voltage Suppression) Diodes are a broad range of circuit protection products designed to protect electronic circuits against transients and overvoltage threats such as EFT (electrically fast transients) and ESD (electro-static discharge). Lightning strikes, inductive load switching, and ESD cause electrical over-stresses associated with the transmission on data lines and electronic circuits. Offered in a variety of surface mount and through-hole circuit board mounting formats, the TVS Diode portfolio includes high peak pulse current and peak pulse power options up to 20kA and 30kW, respectively. Littelfuse TVS Diodes are chosen for the fast response time (low clamping voltage), lower capacitance, and low leakage current. TVS Diodes are available in both unidirectional (unipolar) or bidirectional (bipolar) diodes circuit configurations.
Remote Keyless Entry Solutions
In-Vehicle Communication Solutions
xEV Power Train Solutions
Reliable BMS Protection Solutions
Headlamp Lighting Solutions
Automotive Application Solutions
Inside-Cabin Lighting Solutions
ECU Solutions
TPSMB/TPSMC/TPSMD Automotive SMT TVS Diodes
Littelfuse TPSMB / TPSMC / TPSMD Automotive SMT TVS Diodes offer 600W, 1500W, or 3000W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform. These diodes are specially designed to protect sensitive electronic equipment from voltage transients induced by lightning and other transient voltage events. All of the series are halogen free, RoHS compliant, and AEC-Q101 qualified for high-reliability applications. The modules provide excellent clamping capability and low incremental surge resistance. Littelfuse TPSMB / TPSMC / TPSMD Automotive SMT TVS Diodes come in a low-profile, surface-mount package to optimize board space.
Solar Inverters & Battery Energy Storage Systems
ECall Solutions
Engine Cooling System Solutions
Infotainment & Navigation Solutions
TPSMC 1500W SMT Automotive TVS Diodes
Littelfuse TPSMC 1500W SMT Automotive TVS Diodes offer 1500W peak pulse power dissipation and protect sensitive electronic equipment from voltage transients created by lightning and other transient voltage events. These 1500W diodes come in a surface-mount, low-profile package and offer excellent clamping capability and low incremental surge resistance. Typical applications include I/O interfaces, telecom, computer, consumer electronics, and more. Littelfuse TPSMC TVS diodes are AEC-Q101 qualified for use in automotive applications.
Off-Highway Electric Vehicle Solutions
Littelfuse provides a wide range of solutions for off-highway electric vehicles. These electric vehicles share a similar architecture and have a power range from 48V to 400V. Off-highway electric vehicles include electric forklifts, golf carts, three-wheelers, tow tractors, compactors, and excavators.