55100-2L-01-A
Littelfuse
934-55100-2L-01-A
55100-2L-01-A
Produc.:
Opis:
Hall Effect / Magnetic Sensors - Industrial 2 Wire OL 100mm TIN
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Littelfuse
Kategoria produktów: Przemysłowe czujniki Halla i magnetyczne
RoHS:
2-Wire Latch
40 G
24 V
Panel Mount
+ 100 C
- 40 C
17 mA
Bulk
Styl korpusu: Flange
Marka: Littelfuse
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: MX
Długość przewodu: 100 mm
Rodzaj produktu: Industrial Hall Effect / Magnetic Sensors
Seria: 55100
Wielkość opakowania producenta: 100
Podkategoria: Sensors
Styl styku: Wire Lead
Nazwa handlowa: Hamlin
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
4A994
55100 Miniature Hall Effect Proximity Sensor
Littelfuse 55100 Miniature Flange Mount Hall Effect Proximity Sensor is available in 2-wire (current output) and 3-wire (voltage output) options. The device measures 25.5mm (1.004") x 11mm (0.433") with a height of just 3mm (0.118"), with a choice of digital, latching, or programmable analog outputs. Other options include sensitivity, cable length, and termination. 55100 Hall Effect Sensor is suitable for position and limit sensing, rotation and flow measurement, commutation of brushless d.c. motors, angular sensing, and magnetic encoding.