LD03YC223KAB2A
KYOCERA AVX
581-LD03YC223KAB2A
LD03YC223KAB2A
Produc.:
Opis:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V .022uF X7R 0603 10% Tol
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
24 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 4000)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
KYOCERA AVX
Kategoria produktów: Wielowarstwowe kondensatory ceramiczne MLCC – SMD/SMT
RoHS: N
0.022 uF
16 VDC
X7R
10 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
General Type MLCCs
LD Series
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: KYOCERA AVX
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: SV
Opakowanie/obudowa: 0603 (1608 metric)
Rodzaj produktu: Ceramic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 4000
Podkategoria: Capacitors
Nazwa handlowa: FLEXITERM
Rodzaj: MLCC Tin/Lead Termination
Jednostka masy: 6,300 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
FLEXITERM® Multilayer Ceramic Capacitors
KYOCERA AVX FLEXITERM® Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs) are designed to enhance the mechanical flexure and temperature cycling performance of a standard ceramic capacitor with an X7R dielectric. The FLEXITERM technology meets the demand for components with enhanced mechanical strength and flexibility when used in harsh environment applications, such as automobiles, and in applications where temperature variation exists. KYOCERA AVX FLEXITERM MLCCs provide up to 5mm of flexure without internal cracks, 3mm above the 2mm industry standard. In addition, these advanced MLCCs reduce circuit board flex failures and offer increased temperature cycling performance of 3,000 cycles and beyond, a base metal electrode system, and automotive and commercial grade product selections.
Automotive FLEXITERM® & FLEXISAFE® MLCCs
KYOCERA AVX FLEXITERM® and FLEXISAFE® MLCCs feature enhanced mechanical strength and are ideal for automotive and medical applications, depending on the model. These MLCCs satisfy the requirement for enhanced mechanical strength by ensuring electrical integrity is maintained while external forces are being applied to the component. KYOCERA AVX FLEXITERM MLCCs provide up to 5mm of flexure without internal cracks.