R60DN51504030J
KEMET
80-R60DN51504030J
R60DN51504030J
Produc.:
Opis:
Film Capacitors R60, Film, Metallized Polyester, Automotive Grade, 15 uF, 5%, 63 VDC, 85, Lead Spacing = 22.5mm
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
Minimum: 250   Wielokrotności: 250
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
KEMET
Kategoria produktów: Kondensatory foliowe
15 uF
63 VDC
Radial
Polyethylene Terephthalate (PET)
22.5 mm (0.886 in)
26.5 mm (1.043 in)
11 mm (0.433 in)
General Film Capacitors
40 VAC
5 %
2 Pin
20 mm (0.787 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
R60
AEC-Q200
Bulk
Marka: KEMET
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: DE
Średnica przewodu: 0.8 mm
Żywotność: 2000 Hour
Rodzaj produktu: Film Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 250
Podkategoria: Capacitors
Rodzaj: Metallized Stacked Film Capacitors
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Group Power Conversion Components
R60 & R66 Series Film Capacitors
AEC-Q200 Qualified Film Capacitors
KEMET AEC-Q200 Qualified Film Capacitors feature capacitance values ranging from 10pF to 210µF with 2% to 20% tolerances. These automotive-qualified capacitors offer a low ESR (1.4mΩ to 1kΩ ESR range), resulting in a high ripple current rating without sacrificing capacitance. The components also exhibit high 30VAC to 700VAC / 50VDC to 2kVDC voltage ratings.
Low Power Film Capacitors
KEMET Low Power Film Capacitors feature a 50VDC to 1000VDC voltage range, radial and surface-mount construction, and a +125°C maximum temperature. These film capacitors are ideal for low-power, general applications. KEMET Low Power Film Capacitors include the following series: A50, F161, GMC, GPC, LDB, LDE, PME261, R60, R66, R82, RSB, SMC, SMR, SPC, and SMP253.