C333C121KDR5HA
80-C333C121KDR5HA
C333C121KDR5HA
Produc.:
Opis:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 1000V 120pF X7R 10% LS=5.08mm
Cykl życia:
Zamówienie specjalne z fabryki:
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
KEMET
Kategoria produktów: Wielowarstwowe kondensatory ceramiczne MLCC – na taśmie
RoHS: N
GoldMax 300 Comm X7R HV
Radial
120 pF
1 kVDC
X7R
10 %
5.08 mm
Conformally Coated
- 55 C
+ 125 C
High Voltage MLCCs
7.62 mm
10.67 mm
5.08 mm
Bulk
Marka: KEMET
Klasa: Class 2
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: MX
Współczynnik dyssypacji DF: 2.5 %
Średnica przewodu: 0.51 mm
Styl przewodu: Inside Kink
Rodzaj produktu: Ceramic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 250
Podkategoria: Capacitors
Nazwa handlowa: GoldMax
Rodzaj: High Voltage Goldmax X7R Dielectric Commercial Grade MLCCs
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
In an effort to reduce confusion and clear up erroneous part
numbering options, Kemet is eliminating the letter "C" as an
option for lead material on Kemet's Aximax and Goldmax product.
The 13th character of Kemet's Avimax and Goldmax part numbers,
which specifies lead material, must show either a "T" for 100%
Sn or an "H" for Sn/Pb.
Kemet converted standard lead material for non-automotive,
commercial parts in these product types currently showing "C" as
the lead material have actually been built as "T". This has been
visible to our customers for several years on our reel labels,
where the WIP labels already indicate the "T" version of the
part numbers.
There will be no change to the form, fit or function of these
parts, this is strictly a part number scheme change.
Please contact a Mouser Technical Sales Representative for
further information.
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
High-Voltage ≥500V Capacitors
KEMET High-Voltage ≥500V Capacitors are offered in a variety of form factors, case sizes, dielectrics, and capacitance values. These devices feature MLCC EIA case sizes from 0603 to 6560 and voltage ratings from 500VDC to 10,000VDC. KEMET High-Voltage Capacitors are ideal for commercial, automotive, and industrial applications.
Leaded High Voltage Capacitors (Commercial Grade)
KEMET Leaded High Voltage Capacitors (Commercial Grade) are comprised of high voltage Goldmax radial capacitors. The conformally coated ceramic capacitors combine the benefits of multilayer ceramic chip capacitor (MLCC) performance with radial leads for increased mechanical robustness. Additionally, leaded ceramic capacitors allow engineers to design-in capacitors without the need for PCBs such as sensors and motors. KEMET Leaded High Voltage Capacitors are available in C0G and X7R dielectrics with capacitance values up to 2.9µF in either axial or radial form factors.
High Temperature ≥150°C Capacitors