C1812C104K2RALTU
KEMET
80-C1812C104K2RAL
C1812C104K2RALTU
Produc.:
Opis:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200volts 0.1uF X7R 10%
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
27 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
W przypadku tego produktu zgłoszono długi czas realizacji.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Opakowanie:
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 1000)
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Cut Tape / MouseReel™
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
KEMET
Kategoria produktów: Wielowarstwowe kondensatory ceramiczne MLCC – SMD/SMT
RoHS: N
0.1 uF
200 VDC
X7R
10 %
1812
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
4.5 mm (0.177 in)
3.2 mm (0.126 in)
1 mm (0.039 in)
General Type MLCCs
SMD Comm X7R SnPb
Reel
Cut Tape
MouseReel
Marka: KEMET
Klasa: Class 2
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: MX
Opakowanie/obudowa: 1812 (4532 metric)
Rodzaj produktu: Ceramic Capacitors
Wielkość opakowania producenta: 1000
Podkategoria: Capacitors
Rodzaj: X7R Dielectric Commercial Grade MLCCs
Nazwy umowne nr części: C1812C104K2RAL7800
Jednostka masy: 110 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors
KEMET SnPb Termination Commercial SMT ≤250V Capacitors are designed to meet the needs of critical applications where tin/lead end metallization is required. These KEMET MLCCs are available in C0G, X7R, and X5R dielectrics with capacitance values up to 22µF and case sizes ranging from EIA 0402 to 2225.
Ceramic Capacitors
Group Power Conversion Components
High CV Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs)
Commercial ≤250V MLCCs
KEMET Commercial ≤250V MLCCs offer various form factors, dielectrics, case sizes, up to 250VDC voltage, and capacitance values to give designers solutions for every possible application. These MLCCs from KEMET are available in C0G, U2J, X7R, X5R, Y5V, and Z5U dielectrics with capacitance values up to 100uF and case sizes ranging from EIA 0201 to 2225. Form factors include two-terminal surface-mount MLCCs, arrays, axial, and radial leaded termination options, including those with Sn and SnPb terminations.
Group Switch Tank Converter Products
Group Input Stage Solutions
Group Low Voltage DC Auto Infotainment Solutions
Group DC-DC Converters
Commercial "L" SnPb Termination X7R ≤250V MLCCs
KEMET Commercial "L" SnPb Termination C0G ≤250V MLCCs are Class I dielectrics designed to meet applications requiring tin/lead end metallization. Available in ten case sizes ranging from 6.3VDC to 250VDC, these fixed, temperature-stable dielectrics meet 5% minimum lead content requirements while operating between -55° and +125°C. The KEMET "L" series ceramic MLCCs excel when used in bypass or decoupling applications and frequency-discriminating circuits that do not prioritize Q and capacitance stability of characteristics. These surface-mount capacitors range from 10pF up to 22µF.