HCM1305-8R2-R
Eaton Electronics
704-HCM1305-8R2-R
HCM1305-8R2-R
Produc.:
Opis:
Power Inductors - SMD 8.20uH 18.0A
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
12 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 1600   Wielokrotności: 400
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 400)
Podobne produkty
RoHS:
High Power Inductor
13.8 mm x 12.5 mm x 5 mm
Shielded
8.2 uH
20 %
18 A
20.1 mOhms
- 55 C
+ 125 C
5 MHz
Standard
13.8 mm
12.5 mm
5 mm
Iron Powder
HCM1305
Reel
Aplikacja: Power
Marka: Eaton Electronics
Rodzaj rdzenia: Molded
Rodzaj produktu: Power Inductors - SMD
Wielkość opakowania producenta: 400
Podkategoria: Inductors, Chokes & Coils
Styl styku: SMD/SMT
Jednostka masy: 1 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCM1305 High Current Power Inductors
Eaton Electronics HCM1305 High Current Power Inductors are halogen-free and RoHS compliant SMD devices with a powder iron core. These power inductors feature 125ºC maximum total temperature operation, 13.8mm x 12.5mm x 5mm surface-mount package, magnetical shielding, and low EMI. The HCM1305 power inductors offer 0.22μH to 2.2μH inductance range, 20A to 110A current range, and up to 5MHz frequency range. Eaton Electronics HCM1305 High Current Power Inductors typical applications include Voltage Regulator Modules (VRMs), multi-phase regulators, point-of-load modules, base station equipment, graphics cards, data storage systems, and battery power systems.