BK-AHC-V2-20-R
Eaton Electronics
504-BK-AHC-V2-20-R
BK-AHC-V2-20-R
Produc.:
Opis:
Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse, 20A, 100 pack
Model ECAD:
Na stanie magazynowym: 97
Stany magazynowe:
97 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
12 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Eaton
Kategoria produktów: Wkładki bezpiecznikowe
RoHS:
AHC
Ceramic Fuses
20 A
Fast Blow
500 VAC
20 kA
Board Mount
Axial
- 55 C
+ 125 C
Bulk
4.7 mOhms
Styl korpusu: Cylindrical Leaded
Marka: Eaton Electronics
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Średnica: 6.35 mm
Długość: 32.82 mm
Wielkość opakowania producenta: 100
Podkategoria: Fuses
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Fuses & Fuse Holders
AHC/AHC5/AHCF High-Voltage Ceramic Tube Fuses
Eaton Electronics AHC/AHC5/AHCF High-Voltage Ceramic Tube Fuses are fast-acting performance fuses with a 6.3mm x 32mm (¼” x 1¼”) compact 3AB footprint. These fuses incorporate up to 500VAC/VDC ratings and provide reliable overcurrent protection up to 30A for high-voltage applications. The AHC/AHC5/AHCF high-voltage fuses feature very high interrupting ratings to help safely protect against dangerous high fault currents. These fuses can be used along with Bussmann series fuse holders as a cartridge fuse, offering replaceability, or in thru-hole installations. Typical applications include industrial control panels, motor control - UL 508A panels, variable frequency drives, energy storage and battery systems, and high voltage power conversions.
AHC High Voltage Tube Fuses
Eaton Electronics AHC High Voltage Tube Fuses are fast-acting performance ceramic tube fuses with a compact 1/4" x 1 1/4" (6.3mm x 32mm) 3AB footprint. These fuses provide reliable overcurrent protection up to 30A for high voltage applications. The AHC high voltage fuses feature very high interrupting ratings to help safely protect against dangerous high fault currents. These fuses can be applied in Bussmann series fuse holders as a cartridge fuse, offering replaceability, or in thru-hole installations. Typical applications include industrial control panels, motor control - UL 508A panels, variable frequency drives, energy storage and battery systems, and high voltage power conversion.