DR48D03R
Crydom
558-DR48D03R
DR48D03R
Produc.:
Opis:
Solid State Relays - SSRs 3A 600VAC Out 4-32VDC In, 11mm UL
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
16 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 20   Wielokrotności: 20
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Sensata
Kategoria produktów: Przekaźniki półprzewodnikowe – SSR
RoHS:
Solid State Relays
Indicator
DIN Rail Mount
3 A
48 VAC to 600 VAC
1 Form A (SPST-NO)
SCR
4 VDC to 32 VDC
9 mA to 11 mA
- 30 C
+ 80 C
SeriesOne DR
Each
Marka: Crydom
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: MX
Rodzaj produktu: SSR - Solid State Relays
Wielkość opakowania producenta: 20
Podkategoria: Relays
Jednostka masy: 50 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SeriesOne DR Solid State Relays
Crydom / Sensata SeriesOne DR Solid State Relays incorporate proprietary thermal management technology to achieve 10A and 24A output ratings in 11mm and 18mm wide housings. These relays include both AC or DC control input options, providing added flexibility when designing new or existing projects. The devices require no grounding due to all-plastic housing and help reduce set-up costs by simplifying and lessening installation time. The SeriesOne relays provided added protection with IP20 housing touch-safe terminals and a uniquely integrated heatsink design. These relays feature LED indications for easy identification of control status for maintenance and troubleshooting efforts.