TUNS1200F48-R3
Cosel
436-TUNS1200F48-R3
TUNS1200F48-R3
Produc.:
Opis:
Power Supplies - Board Mount AC/DC Power Modules 1200W 48V 25A Power Module with remote ON/OFF
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
8 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Cosel
Kategoria produktów: Zasilacze — montowane na płytkach PCB
Ograniczenia dotyczące wysyłki
RoHS:
1.2 kW
85 VAC to 305 VAC
1 Output
48 V
25 A
Through Hole
Encapsulated
3 kVAC, 500 VDC
117.3 mm
86.8 mm
12.7 mm
TUNS
Marka: Cosel
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: JP
Wymiary: 117.3 mm X 86.8mm X 12.7 mm
Przemysł: Industrial
Częstotliwość wejścia: 47 Hz to 63 Hz
Regulacja dot. obciążenia: Regulated
Maksymalna temperatura robocza: + 100 C
Minimalna temperatura robocza: - 40 C
Komponenty Open Frame/do zabudowy: Enclosed
Opakowanie: Bulk
Rodzaj produktu: AC-DC Power Modules
Wielkość opakowania producenta: 1
Podkategoria: Power Supplies
Jednostka masy: 280 g
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules
MEAN WELL IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules are suitable for the Internet of Things (IoT), handheld instruments, communication equipment, and household appliances. The series was designed to meet the demands of the market for higher wattage. Two types are available: IRM-90 can be directly mounted and soldered onto the PCB, or IRM-90-xST screw terminal type can offer alternative mounting and wiring options. The compact units comply with EN55032 Class B without external EMI filters, have an 80VAC to 305VAC input (suitable for 277VAC in North America), and have a low, no-load power consumption of <0.21W.