PJMA600F-12-R
Cosel
436-PJMA600F-12-R
PJMA600F-12-R
Produc.:
Opis:
Power Supplies - Chassis Mount 600W 12V 50A Remote On/Off
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Cosel
Kategoria produktów: Zasilacze — montowane w obudowach
Ograniczenia dotyczące wysyłki
RoHS:
600 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
12 VDC
50 A
Enclosed
4 kVAC
82 %
Medical
215 mm (8.465 in)
120 mm (4.724 in)
61 mm (2.402 in)
PJMA
Marka: Cosel
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Wymiary: 120 mm x 61 mm x 215 mm
Częstotliwość wejścia: 47 Hz to 63 Hz
Regulacja dot. obciążenia: Regulated
Maksymalna temperatura robocza: + 70 C
Minimalna temperatura robocza: - 20 C
Styl mocowania: Chassis
Komponenty Open Frame/do zabudowy: Enclosed
Produkt: Modular Power Supplies
Rodzaj produktu: Switching Power Supplies
Wielkość opakowania producenta: 1
Podkategoria: Power Supplies
Rodzaj: AC to DC Power Supplies Medical Type
Jednostka masy: 2 kg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
USHTS:
PJMA300F 300W AC-DC Medical Power Supplies
Cosel PJMA300F 300W AC-DC Medical Power Supplies are available in four output voltage ratings of 12V, 24V, 36V, and 48V. PJMA300F power supplies feature a universal input range of 85VAC to 264VAC and comply with international safety standards. This series also complies with 2MOPP and 1MOPP safety requirements. The PJMA300F models are designed for demanding medical applications and are suitable for body floating (BF) applications. Cosel PJMA300F AC-DC Medical Power Supplies are ideal for medical applications that require robust and highly reliable power supplies.
PJMA Medical AC-DC Power Supplies
Cosel PJMA Medical AC-DC Power Supplies are robust, reliable 600W and 1000W enclosed type units designed for demanding medical applications. The series offers a wide universal input range of 85VAC to 264VAC and complies with international safety standards. The input / output isolation complies with 2MOPP requirements. Other features include 4kV isolation, harmonic attenuator (complies with IEC61000-3-2 class A), and low power consumption at no load. Four single output voltages are available as standard in each enclosed unit. The output voltage can be adjusted via the built-in potentiometer. Cosel PJMA Medical AC-DC Power Supplies provide inrush current limiting circuitry, overcurrent and overvoltage protection, as well as thermal protection. The units come with a five-year warranty.