0805HT-R50TGRC
Coilcraft
994-0805HT-R50TGRC
0805HT-R50TGRC
Produc.:
Opis:
RF Inductors - SMD RF chip inductor
Średni czas produkcji:
9 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 2000   Wielokrotności: 2000
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 2000)
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Coilcraft
Kategoria produktów: Cewki indukcyjne RF – SMD
RoHS:
0805HT
Reel
Marka: Coilcraft
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Styl mocowania: PCB Mount
Rodzaj produktu: RF Inductors - Leaded
Wielkość opakowania producenta: 2000
Styl styku: SMD/SMT
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RF Magnetics
Coilcraft RF Magnetics are a broad range of high-performance, surface-mount RF Magnetic components. These RF Magnetics include high-Q/tight-tolerance ceramic-core and high-inductance ferrite-core chip inductors as small as 0201 (0603) size; ultra-high Q, high current, non-magnetic air core inductors; bias/broadband inductors and chokes; broadband RF transformers; and RFID transponder coils. Coilcraft also offers fixed and tunable through-hole inductors. The components range in inductance from 500pH to 14.8mH with maximum DC currents from 30mA to 13.4A.
0805HT Low Profile Chip Inductors
Coilcraft 0805HT Low Profile Chip Inductors feature a 0.035″ profile, wirewound ceramic construction with tight tolerances (1%, 2%, and 5%), exceptional Q, and high SRF values. The 0805HT inductors span a 1.8nH to 500nH inductance range from 50MHz to 250MHz within a -40°C to +125°C operating temperature range.
0805 (2012) Chip Inductors
Coilcraft 0805 (2012) Chip Inductors feature high Q, high current, and low-profile options. These devices feature a wide range of inductance values, from as low as 1.8nh to as high as 330µh. Coilcraft 0805 (2012) Chip Inductors include profiles as low as 0.035" and offer ferrite construction and heavy gauge wire for high current handling.
SM Ceramic Core Inductors
Coilcraft SM Ceramic Core Inductors are available in sizes as small as 0201 (0603) and inductance values ranging from 0.5 to 33,000nH. Coilcraft ceramic-core chip inductors offer exceptionally high SRFs, high Q and tight inductance tolerances – many as tight as 1% with just a small premium.