VOF-S25B-24-PB
CUI Inc.
490-VOF-S25B-24-PB
VOF-S25B-24-PB
Produc.:
Opis:
Power Supplies - Board Mount ac-dc, 25 W, 24 Vdc, single output, PCB mount, power boost
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
13 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 100   Wielokrotności: 100
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Ograniczenia dotyczące wysyłki
25 W
90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
1.05 A
Through Hole
Open Frame
3 kVAC
86 %
50.8 mm
27.94 mm
24.9 mm
VOF-S25B
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Wymiary: 50.8 mm x 27.94 mm x 24.9 mm
Przemysł: Industrial
Częstotliwość wejścia: 47 Hz to 63 Hz
Regulacja dot. obciążenia: Regulated
Maksymalna temperatura robocza: + 70 C
Minimalna temperatura robocza: - 30 C
Komponenty Open Frame/do zabudowy: Open Frame
Opakowanie: Bulk
Rodzaj produktu: AC-DC Power Modules
Wielkość opakowania producenta: 100
Podkategoria: Power Supplies
Nazwy umowne nr części: 659-91216R
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
VOF-S25B Power Supplies w/ Power Boost Option
CUI Inc VOF-S25B Power Supplies with Power Boost Option feature an open-frame design in a compact, board-mount package that measures 50.80mm x 27.94mm x 24.90mm. These 20W/25W power supplies provide 3kVAC isolation, a 5VDC to 48VDC voltage configuration range, and <150mW no-load power consumption. The VOF-S25B series offers an optional power boost that doubles the rated current to support large transient loads, allowing users to design for nominal power rather than peak. This boost can double the rated output power provided to the load for a maximum of 10s and a repeated duty cycle of 10%. CUI Inc VOF-S25B power supplies are designed for space-constrained, low-power information technology equipment (ITE), consumer electronics, and industrial applications.
IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules
MEAN WELL IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules are suitable for the Internet of Things (IoT), handheld instruments, communication equipment, and household appliances. The series was designed to meet the demands of the market for higher wattage. Two types are available: IRM-90 can be directly mounted and soldered onto the PCB, or IRM-90-xST screw terminal type can offer alternative mounting and wiring options. The compact units comply with EN55032 Class B without external EMI filters, have an 80VAC to 305VAC input (suitable for 277VAC in North America), and have a low, no-load power consumption of <0.21W.