VOF-6G-24-P
CUI Inc.
490-VOF-6G-24-P
VOF-6G-24-P
Produc.:
Opis:
Power Supplies - Board Mount 6 W, 24 Vdc, single output, open-frame, PCB
Cykl życia:
Nowe produkty:
Nowości od tego producenta.
Na stanie magazynowym: 220
Stany magazynowe:
220 Wysylamy natychmiast
Średni czas produkcji:
14 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce dotyczący ilości większych niż pokazane.
Minimum: 1   Wielokrotności: 1
CUI Inc.
Kategoria produktów: Zasilacze — montowane na płytkach PCB
Ograniczenia dotyczące wysyłki
RoHS:
6 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
250 mA
Through Hole
4.3 kVAC
83 %
49.53 mm (1.95 in)
18.542 mm (0.73 in)
17.501 mm (0.689 in)
VOF-6G
Marka: CUI Inc.
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: TW
Wymiary: 1.95 in x 0.73 in x 0.689 in
Przemysł: Industrial
Częstotliwość wejścia: 47 Hz to 63 Hz
Regulacja dot. obciążenia: Regulated
Maksymalna temperatura robocza: + 80 C
Minimalna temperatura robocza: - 40 C
Komponenty Open Frame/do zabudowy: Open Frame
Produkt: Switching Supplies
Rodzaj produktu: Switching Power Supplies
Wielkość opakowania producenta: 220
Podkategoria: Power Supplies
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules
MEAN WELL IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules are suitable for the Internet of Things (IoT), handheld instruments, communication equipment, and household appliances. The series was designed to meet the demands of the market for higher wattage. Two types are available: IRM-90 can be directly mounted and soldered onto the PCB, or IRM-90-xST screw terminal type can offer alternative mounting and wiring options. The compact units comply with EN55032 Class B without external EMI filters, have an 80VAC to 305VAC input (suitable for 277VAC in North America), and have a low, no-load power consumption of <0.21W.