AV14K0805121NIR1HT
Bourns
652-AV14K0805121NI1H
AV14K0805121NIR1HT
Produc.:
Opis:
Varistors AVHT AUTO SERIES 14V
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
10 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 21000   Wielokrotności: 3500
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 3500)
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
Bourns
Kategoria produktów: Warystory
RoHS:
AVHT
MLVs
PCB Mount
SMD/SMT
0805 (2012 metric)
14 VAC
16 VDC
24 V
40 V
120 A
0.3 J
440 pF
- 55 C
+ 150 C
AEC-Q200
Reel
Marka: Bourns
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: SI
Prąd znamionowy : 1 A
Wysokość: 1 mm
Długość: 2 mm
Wielkość opakowania producenta: 3500
Podkategoria: Varistors
Tolerancja: 10 %
Nazwa handlowa: Keko-Varicon
Szerokość: 1.25 mm
Jednostka masy: 10 mg
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Circuit Protection Devices
AVHT High-Temperature Automotive-Grade Varistors
Bourns AVHT High-Temperature Automotive-Grade Varistors offer a wide range of current- and energy-handling capabilities for high-temperature environments. These multilayered varistors are transient suppressors with temperature-independent suppression characteristics, providing protection from -55°C to +150°C. The devices feature 12V, 24V, and 42V supply voltages with a low 40V to 110V clamping voltage range and <2ns response time. Bourns AVHT High-Temperature Automotive-Grade Varistors use significantly less space and pad area than silicon TVS diodes, offering greater circuit board layout flexibility. Available sizes include 0805, 1206, 1210, 1812, and 2220. These devices are ideal for automotive applications such as anti-lock brake systems, direct ignition systems, airbag controls, wiper motors, and more.