AMSLA-1280-R22K-T
ABRACON
815-AMSLA-1280-R22KT
AMSLA-1280-R22K-T
Produc.:
Opis:
Power Inductors - SMD IND 0.22uH 50A 0.31mOhms
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
16 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 5000   Wielokrotności: 500
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 500)
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
ABRACON
Kategoria produktów: Cewki indukcyjne mocy – SMD
RoHS:
Shielded
220 nH
10 %
50 A
310 uOhms
54 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
12 mm
8 mm
7 mm
AMSLA-1280
Reel
Marka: ABRACON
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Styl mocowania: PCB Mount
Produkt: Power Inductors
Rodzaj produktu: Power Inductors - SMD
Wielkość opakowania producenta: 500
Podkategoria: Inductors, Chokes & Coils
Styl styku: SMD/SMT
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
AMSLA Stacked-Core Molded Inductors
Abracon AMSLA Stacked-Core Molded Inductors offer an ideal solution for high-power applications such as industrial, consumer electronics, and the Industrial Internet of Things (IIoT). These stacked inductors feature increased power density equipped to support higher-rated currents with lower DC resistance (DCR). The AMSLA modules consist of two inductor cores in parallel and utilize a small air gap between the stacked cores and conductor to provide better saturation performance. Package sizes range from 7mm x 7mm to 13mm x 13mm to occupy less surface area on the board. Key use cases for Abracon AMSLA Stacked-Core Molded Inductors include medical devices, electric vehicles, power adapters, servers, base stations, motor controllers, assembly line robotics, lighting, solar inverters, and desktops.
Inductors
Power Inductors
Industrial Automation
Abracon provides components that play a critical role in industrial automation applications. Industrial automation control systems consist of sensors, a programmable logic controller (PLC), power inductors, and actuators, such as robotic arms and motors. Abracon ABM8, ABM10, and ABM11 crystal oscillators feature a seam-sealed ceramic package to assure high precision and reliability. ASADV, ASDDV, and ASEDV continuous-volt crystal oscillators (SPXO) are designed for simplicity and optimized for low RMS jitter and low power consumption at any voltage between 1.60V and 3.60V. Those features make the oscillators ideal for high-reliability system designs. The power inductors from Abracon support higher-rated currents with lower DC resistance (DCR).