AIML-0402HP-R16M-T
ABRACON
815-AIML0402HPR16MT
AIML-0402HP-R16M-T
Produc.:
Opis:
Power Inductors - SMD IND 0.16 uH 400.000 A 520.00 mOhm
Cykl życia:
Nowe produkty:
Nowości od tego producenta.
Model ECAD:
Dostępność
Stany magazynowe:
Niedostępne na stanie
Średni czas produkcji:
15 tygodni Oczekiwany czas produkcji w fabryce.
Minimum: 10000   Wielokrotności: 10000
Cena jednostkowa:
wewn. Cena:
Szac. taryfa:
Ten produkt jest wysyłany BEZPŁATNIE
Il. Cena jednostkowa
wewn. Cena
Komplet Opakowanie zbiorcze (zamówienie w wielokrotności 10000)
Podobne produkty
Atrybuty produktu Wartość atrybutu Wybierz atrybut
ABRACON
Kategoria produktów: Cewki indukcyjne mocy – SMD
RoHS:
Ultra Small Power Inductor
0402 (1005 metric)
Shielded
160 nH
20 %
520 mOhms
550 A
- 45 C
+ 125 C
1 mm
0.5 mm
0.5 mm
AIML-0402HP
Reel
Marka: ABRACON
Kod typu – cale: 0402
Kod typu – mm: 1005
Kraj montażu: Not Available
Kraj wytworzenia: Not Available
Kraj pochodzenia: CN
Styl mocowania: PCB Mount
Produkt: Power Inductors
Rodzaj produktu: Power Inductors - SMD
Wielkość opakowania producenta: 10000
Styl styku: SMD/SMT
Częstotliwość testowa: 100 kHz
Znalezione produkty:
Aby pokazać podobne produkty, zaznacz przynajmniej jedno pole wyboru
Aby wyświetlić podobne produkty w tej kategorii, zaznacz co najmniej jedno pole wyboru powyżej.
Wybrane atrybuty: 0
Ta funkcja wymaga włączonej obsługi języka JavaScript.
TARIC:
USHTS:
ECCN:
EAR99
AIML-0402HP Power Inductors
Abracon AIML-0402HP Power Inductors are high-current multilayer power inductors that offer a low inductance range of 0.077μH to 2.2μH. These power inductors feature a low profile down to 0.5mm, a DC Resistance (DCR) as low as 270mΩ, and a saturation current as high as 0.9A. The AIML-0402HP power inductors operate at -45°C to 125°C temperature range. These inductors are available in a package size of 1mm x 0.5mm x 0.5mm. The AIML-0402HP inductors are designed to meet the demands for superior performance and space efficiency in modern power management applications. These inductors are RoHS-compliant and Pb-free devices. The AIML-0402HP inductors are ideal for diverse applications in wearable technologies, IoT devices, resonance circuits, communications, mobile communication, automotive electronics, and medical devices.